BLOG    przejdź
summalinguae.pl
Tłumaczenie umów i dokumentów
Tłumaczenia umów i dokumentów

Tłumaczenia umów i dokumentów to zaledwie mały wycinek tłumaczeń prawniczych jednak jeśli chodzi o częstotliwość zamawiania tej usługi to jest to zlecenie, które biura tłumaczeń otrzymują bardzo często.

Tłumaczenia umów i dokumentów mogą być tłumaczeniem zwykłym lub przysięgłym, w zależności od tego w jakich celach będzie używać tego przekładu. Jeżeli zależy nam jedynie na poglądowej wersji umowy w danym języku, dzięki której będziemy mieli wiedzę, czego ta umowa dotyczy lub dopiero sporządziliśmy niepodpisany dokument to takie tłumaczenie można wykonać jako tłumaczenie zwykłe. Jeżeli natomiast tłumaczymy umowę już zawartą, która ma nam poświadczyć np. jako dowód w sądzie wtedy będzie to tłumaczenie przysięgłe, które musi być wykonane przez certyfikowanego tłumacza.

Prawidłowe przetłumaczenie umowy wymaga od tłumacza doskonałej znajomości obydwu języków, terminologii, znajomości zwrotów używanych w tego rodzaju dokumentów oraz odpowiedników utartych wyrażeń. Tłumaczenie umów oraz innych dokumentów sporządzanych przez prawników charakteryzuje specyficzny język, który musi być znany tłumaczowi, w tym wypadku nie wystarczy tłumaczyć tylko tak, by zachować sens oryginału. Niezachowanie odpowiedniej formy dokumentu może sprawić, że będzie on nieczytelny i zaważyć na jego ważności.

Tłumaczeniem umów w naszym biurze tłumaczeń zajmują się tłumacze doświadczeni w tej dziedzinie. Osoby, które zajmują się tym na co dzień doskonale znają zasady jakimi rządzi się wykonywanie tej trudnej usługi. Nasi tłumacze korzystają z narzędzi CAT, w których budują pamięci tłumaczeniowe przyspieszające i wspomagające proces tłumaczenia. To bardzo ważne dla zachowania spójności językowej i terminologicznej. Dzięki temu rozwiązaniu nasi Klienci mają pewność, że każdy dokument jaki oddają nam do tłumaczenia będzie spójny terminologiczne i stylistycznie z innymi. Tego rodzaju tłumaczenia wykonujemy dla klientów z sektora administracji publicznej, klientów korporacyjnych w tym kancelarii prawniczych oraz klientów indywidualnych.  

© Copyright Summa Linguae Spółka Akcyjna | ul. Lublańska 34, 31-476 Kraków
NIP: PL 945-216-57-21 | REGON: 122435108
Spółka zarejestrowana w Wydziale XI Gospodarczym KRS Nr KRS: 0000400208
kapitał: PLN 248 463 (opłacony w całości)
Projekt i wykonanie