BLOG    przejdź
summalinguae.pl
tłumaczenie dla firm
Tłumaczenia biznesowe dla firm

Tłumaczenia biznesowe to jedna z najbardziej złożonych dziedzin tłumaczenia. Mogą one dotyczyć zarówno strategii marketingowych, planów spółek czy na przykład negocjacji kontraktów lub rozmów handlowych. Ten rodzaj tłumaczeń wykonuje się w zakresie prawie wszystkich języków. Przede wszystkim jest to wciąż język angielski, niemiecki, francuski, czy rosyjski, ale coraz częściej także języki azjatyckie takie jak chiński czy japoński. Oprócz znajomości języków tłumacze specjalizujący się w tłumaczeniach biznesowych powinni znać także branże dla jakich wykonują tłumaczenia. Niezbędna jest znajomość słownictwa, terminologii oraz orientacja w realiach branżowych.

Tłumaczenia biznesowe wymagają od tłumaczy nie tylko nienagannej znajomości języka i branży, ale także umiejętności lokalizacji kulturowej. Tego typu teksty muszą być odpowiednio zinterpretowane. Tłumacz musi mieć świadomość różnic kulturowych pomiędzy odbiorcami tekstu czy rozmówcami, by odpowiednio odczytać kontekst wypowiedzi i zinterpretować ją bez naruszenia jej sensu. Dlatego ważnym jest, by tłumaczenia biznesowe wykonywały osoby, które rozumieją na czym polega skuteczna komunikacja międzykulturowa. W takiej sytuacji jak spotkanie biznesowe czy negocjacje, tłumacz powinien służyć pomocą również w zakresie kulturowym. Musi wiedzieć, że ludzie z różnych stron świata mogą różnić się poczuciem humoru, mentalnością lub mieć inne zwyczaje w kontaktach biznesowych. Rolą tłumacza jest w takiej sytuacji pomóc porozumieć się obydwu stronom.

Wielu z nas posługuje się językami obcymi, a ludzie na całym świecie integrują się kulturowo między innymi ze względu na Internet, za pomocą którego łączymy się ze sobą przebywając nawet w najdalszych zakątkach globu. Mimo to tłumacze wciąż są nam potrzebni, bo język biznesowy bywa bardzo skomplikowany. Przekład dokumentów, ofert czy innych materiałów jakich używamy w komunikacji biznesowej musi być dostosowany do wymagań naszych partnerów. Nasze biuro tłumaczeń w ramach usług tłumaczenia oferuje także konsultację cross-kulturową. Pomagamy odpowiednio zlokalizować treści tak, by najlepiej zadbać o skuteczność biznesową naszych klientów.  

© Copyright Summa Linguae Spółka Akcyjna | ul. Lublańska 34, 31-476 Kraków
NIP: PL 945-216-57-21 | REGON: 122435108
Spółka zarejestrowana w Wydziale XI Gospodarczym KRS Nr KRS: 0000400208
kapitał: PLN 248 463 (opłacony w całości)
Projekt i wykonanie